تیربرق :: درج آگهی نیازمندیهای اینترنتی رایگان
تیربرق :: درج آگهی نیازمندیهای اینترنتی رایگان

یکی دیگر از پارک های جنگلی زیبا و جذاب شهر تهران، پارک جنگلی طالقانی است. این پارک جنگلی که دارای وسعتی بالا می باشد در منطقه عباس آباد شهر تهران واقع شده است. با توجه به مناسب بودن شرایط آب و هوایی در این منطقه در گذشته این منطقه زمین های کشاورزی متعددی ساخته شده بود. در سال 1356 این زمین های کشاورزی از بانک کشاورزی که صاحب این زمین ها بوده است خریداری شده و پارک جنگلی طالقانی ساخته شد.

پارک جنگلی طالقانی دارای محیطی بسیار خوش آب و هوا و دارای پوشش گیاهی متنوعی می باشد. این پارک جنگلی در سال 1361 افتتاح شده و پل طبیعت در نزدیکی این پارک قرار دارد. در واقع این پل محل ارتباط بین دو پارک آب و آتش و پارک طالقانی است. این پارک دارای امکانات رفاهی متعدد و متنوعی می باشد. وجود پوشش گیاهی متنوع و درختان تنومند در این پارک حال و هوایی دلنشین را ایجاد می کند. باغ موزه دفاع مقدس از جمله جاذبه های گردشگری اطراف این پارک است.

برای بازدید از این پارک زیبا می توانید از مترو یا اتوبوس های درون شهری استفاده کنید. استفاده از ماشین های شخصی برای دسترسی به پارک نیز با توجه به داشتن پارکینگ اختصاصی مناسب می باشد.

وجود تعداد زیادی وسایل ورزشی برای استفاده ورزشکاران از جمله دیگر امکانات این پارک است. در کنار آن ها زمین های ورزشی متعددی برای استفاده جوانان ساخته شده است. پیاده روی بر روی پل طبیعت از جمله لذت بخش ترین قسمت های بازدید از این پارک است.

نمونه تصاویر تماشای پل طبیعت در تهران:

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *